SSO

Wózek do układania w stosy kierowany z pozycji siedzącej.

Elektryczny / 24V / Max. udźwig do 2t

Pionierskie rozwiązanie firmy TCM, wózek SSO do układania w stosy kierowany z pozycji siedzącej zapewnia tanią i ergonomiczną pracę przy przeładunku materiałów.

To wszechstronna i komfortowa maszyna wykorzystująca niewielką przestrzeń. Ekonomiczny wózek SSO do układania w stosy kierowany z pozycji siedzącej został zaprojektowany z myślą o mieszanych operacjach przeładunkowych, takich jak układanie w stosy i transport wewnętrzny. Wózek pozwala na ciągłą jazdę i pracę w wąskich korytarzach.

 

Umożliwia także przenoszenie otwartych nośników ładunku przy standardowych podporach oraz zamkniętych nośników ładunku pomiędzy szerokimi podporami. Wysoka prędkość jazdy oraz podnoszenia i opuszczania ładunku zwiększa wydajność pracy. Dla dodatkowego podniesienia parametrów użytkowych oferujemy składane stabilizatory boczne.

 

Zaawansowana ergonomiczna konstrukcja, w tym wyjątkowe małe koło kierownicy TCM ze wspomaganiem oraz w pełni regulowany podłokietnik, fotel i podłoga, ułatwiają manewrowanie i maksymalizują komfort. Operator może się cieszyć pełną ochroną w obrębie wózka i doskonałą widocznością, pozwalającą na bezpieczne i precyzyjne przenoszenie ładunku. Dla usprawnienia pracy wielozmianowej akumulator umieszczono na rolkach, co pozwala na jego szybką i łatwą wymianę.

 

Operator mieści się bezpiecznie w granicach obrysu wózka oraz ochronnych kolumn zabezpieczających. Solidne zadaszenie ochronne zabezpiecza operatora przed spadającymi przedmiotami. Ergonomiczny przedział operatora pozwala mu przyjąć naturalną postawę. Na podłodze umieszczono zasilany elektrycznie nożny przełącznik bezpieczeństwa. Elementy sterowania są dobrze rozmieszczone i łatwo dostępne, co zwiększa poziom komfortu pracy operatora. Sterowanie podnoszeniem i opuszczaniem odbywa się intuicyjnie przy użyciu zasilanego elektrycznie zaworu proporcjonalnego.

 

W pełni regulowane koło kierownicy ze wspomaganiem oraz pulpit obsługi umożliwiają zajęcie najlepszej pozycji bez trudu. Wózek w wersji standardowej dysponuje praktycznym przedziałem bagażowym, a opcjonalnie dostępne jest regulowane koło kierownicy średniej wielkości. Zaawansowane rozwiązania technologiczne są sterowane przy pomocy komputera pokładowego TCM. Za zapobieganie dostępowi osób nieupoważnionych odpowiada zabezpieczenie kodem identyfikacyjnym PIN uwzględniającym ustawienia kategorii operatorów.

 

Menu serwisowe zawierające funkcje diagnostyczne przyspiesza i ułatwia naprawy. Wózek SSO został zbudowany modułowo z wykorzystaniem unikalnej koncepcji wspólnych podzespołów TCM. Dzięki zastosowaniu podzespołów wspólnych z innymi maszynami przestoje są ograniczone do minimum, a współczynnik skuteczności napraw przy pierwszej interwencji – maksymalnie wysoki.

 

Zastosowanie bezszczotkowego silnika zasilanego prądem przemiennym umożliwia zmniejszenie zużycia podzespołów układu hamulcowego dzięki funkcji hamowania silnikiem, co pozwala na wydłużenie okresów eksploatacji między przeglądami. Wyjątkowy stożkowy kształt profilu wideł i szczególny rodzaj zakończeń ułatwiają dostęp do palet.

 

Skróć drogę do maszyn przeładunkowych i od nich, zwiększając tempo przeładunku materiału

Galeria

Zapytaj o produkt