SRO

Wózek do układania w stosy.

Elektryczny / 24V / Max. udźwig 2.0t

Wózek TCM SRO do układania w stosy kierowany z pozycji stojącej.

To pionierskie rozwiązanie firmy TCM wprowadzone na rynek w roku 1961 jako „wózek nieosiągalny” nadal jest liderem rynku. Wózek SRO do układania w stosy kierowany z pozycji stojącej doskonale sprawdzi się przy układaniu w stosy, transporcie wewnętrznym i obsłudze podwójnych palet.

 

SRO to produkt wszechstronny, bezpieczny i zajmujący niewiele przestrzeni. Operator podlega skutecznej ochronie dzięki zastosowaniu słupka ochronnego nad głową. Przedział operatora wózka SRO obejmuje dobrze rozmieszczone, łatwo dostępne przyrządy sterownicze. Układ kierowniczy jest wyposażony we wspomaganie.

 

Wózek umożliwia przenoszenie otwartych nośników ładunku przy standardowych podporach oraz zamkniętych nośników ładunków pomiędzy szerokimi podporami. Wysokie prędkości jazdy oraz podnoszenia i opuszczania ładunku stanowią uzupełnienie wysokiej wydajności i produktywności urządzenia, podobnie jak jego ergonomiczna konstrukcja. Dla dodatkowego podniesienia parametrów użytkowych oferujemy składane stabilizatory boczne.

 

Inną zaletą koncepcji konstrukcji modułowej TCM jest możliwość dostosowywania każdego z wózków do indywidualnych potrzeb. Dla usprawnienia pracy wielozmianowej akumulator umieszczono na rolkach, co pozwala na jego szybką i łatwą wymianę. Operator mieści się bezpiecznie w granicach obrysu wózka oraz ochronnych kolumn zabezpieczających. Solidne zadaszenie ochronne zabezpiecza operatora przed spadającymi przedmiotami. Ergonomiczny przedział operatora pozwala mu przyjąć naturalną postawę. W pełni amortyzowana podłoga minimalizuje odczuwane wibracje, a nisko osadzony stopień ułatwia wsiadanie i zwiększa ilość przestrzeni dostępnej w kabinie. Na podłodze umieszczono zasilany elektrycznie nożny przełącznik bezpieczeństwa.

 

Elementy sterowania są dobrze rozmieszczone i łatwo dostępne, co zwiększa poziom komfortu pracy operatora. Sterowanie podnoszeniem i opuszczaniem odbywa się intuicyjnie przy użyciu zasilanego elektrycznie zaworu proporcjonalnego. W pełni regulowane koło kierownicy ze wspomaganiem oraz pulpit obsługi umożliwiają zajęcie najlepszej pozycji bez trudu. Miejsce do pisania i praktyczna przestrzeń do przechowywania należą do wyposażenia standardowego.

 

Zwarta konstrukcja wózka TCM do układania w stosy kierowanego z pozycji stojącej podnosi jego wytrzymałość, szybkość pracy i poziom oferowanego bezpieczeństwa. Wózek zajmuje też mniej miejsca niż wszystkie ręczne wózki do układania w stosy wyposażone w platformę. Wyjątkowy, stożkowy kształt profilu wideł i szczególny rodzaj zakończeń ułatwiają dostęp do palet.

 

Skróć drogę do maszyn przeładunkowych i od nich, zwiększając tempo przeładunku materiału.

 

Wózek SRO został zbudowany modułowo z wykorzystaniem unikalnej koncepcji wspólnych podzespołów TCM.

 

Zastosowanie bezszczotkowego silnika zasilanego prądem przemiennym umożliwia zmniejszenie zużycia podzespołów układu hamulcowego dzięki funkcji hamowania silnikiem, co pozwala na wydłużenie okresów eksploatacji między przeglądami.

Galeria

Zapytaj o produkt