Wysunięty dyszel wózka pozwala operatorowi na poruszanie się pieszo obok wózka, co zwiększa bezpieczeństwo i poprawia widoczność. Ergonomiczna główka dyszla jest przystosowana do oburęcznej obsługi i wyposażona w łatwo dostępne elementy obsługowe, co usprawnia posługiwanie się wózkiem.
Pobierasz i odkładasz palety w bardzo ciasnych miejscach?
Po zastosowaniu funkcji umożliwiającej pracę z dyszlem w pozycji pionowej wózek może pracować w jeszcze ciaśniejszych miejscach. SPH to trwały, łatwy w obsłudze wózek do przeładunku materiału w utrudnionych warunkach, który sprawdzi się w transporcie wewnętrznym, pobieraniu towarów według zamówień oraz układaniu w stosy o wysokości do 5400 mm. Udźwig urządzeń to 1600 lub 2000 kg.
Firma TCM stosuje trzy rodzaje masztów: model teleskopowy T, wariant teleskopowy TFV zapewniający maksymalną widoczność i podnoszenie swobodne oraz DTFV – podwójny maszt teleskopowy zapewniający maksymalną widoczność i podnoszenie swobodne.
Precyzyjnie sterowane proporcjonalnie funkcje podnoszenia i opuszczania dają operatorowi pełną kontrolę nad ruchem ładunku i wideł. Dzięki przesunięciu ramienia dyszla operator może iść z boku wózka. Umożliwia to uzyskanie nieograniczonej widoczności i kontrolę wzrokową wideł oraz ładunku, a także ogranicza ryzyko urazu stóp. Na przesuniętym ramieniu umieszczono klawiaturę do wprowadzania kodu PIN.
Trzy ustawienia kategorii operatorów zapewniają im dostęp do zakresu osiągów dostosowanych do umiejętności oraz zabezpieczają maszynę przed dostępem osób nieupoważnionych. Sterownik ATC T4 z funkcją zaawansowanych kodów usterek pomaga w szybkim ich usuwaniu. Krótkie podwozie o zaokrąglonych narożnikach umożliwia operatorowi pobieranie i ustawianie palet w wąskich przestrzeniach. To szczególnie istotne przy zastosowaniach w produkcji i pracy w ciasnych pomieszczeniach. Zaokrąglone narożniki ograniczają ryzyko uszkodzenia towaru, a nisko osadzony na krótkim podwoziu zderzak zapobiega urazom stóp. Opcja jazdy z dyszlem w pozycji pionowej to dodatkowa szansa na lepsze wykorzystanie przestrzeni.
Wózek SPH został zbudowany modułowo z wykorzystaniem koncepcji wspólnych podzespołów TCM. Dzięki zastosowaniu podzespołów wspólnych z maszynami PLL Piccolo, PSL Solo, PSD Doppio, PS Alto, TS Nova, A Ergo i X Ergo przestoje są ograniczone do minimum, a współczynnik skuteczności napraw przy pierwszej interwencji – maksymalnie wysoki. Zastosowanie bezszczotkowego silnika zasilanego prądem przemiennym pozwala na wydłużenie okresów eksploatacji między przeglądami.