SP

Kompaktowy ręczny wózek do układania w stosy

SP to wytrzymały i mocny ręczny wózek do układania w stosy umożliwiający elastyczną pracę w wąskich przestrzeniach i obsługę otwartych nośników ładunku.

Ten kompaktowy ręczny wózek doskonale sprawdzi się w wąskich przestrzeniach przy układaniu w stosy, okazjonalnym kompletowaniu zamówień i krótkodystansowym transporcie wewnętrznym. Niskie podwozie i przesunięty dyszel poprawiają widoczność i podnoszą poziom bezpieczeństwa operatora, który może cieszyć się nieograniczonym widokiem na ładunek, gdy idzie obok wózka.

Ergonomiczna główka dyszla jest przystosowana do oburęcznej obsługi i wyposażona w łatwo dostępne elementy obsługowe, co usprawnia posługiwanie się wózkiem. Pobierasz i odkładasz palety w bardzo ciasnych miejscach? Po zastosowaniu funkcji umożliwiającej pracę z dyszlem w pozycji pionowej wózek może pracować w jeszcze ciaśniejszych miejscach. SP to trwały, łatwy w obsłudze wózek do przeładunku materiału, który sprawdzi się w transporcie wewnętrznym, pobieraniu towarów według zamówień oraz układaniu w stosy o wysokości do 4190 mm.

Firma TCM stosuje w tym modelu dwa rodzaje masztów typu Clear View: wariant teleskopowy TV zapewniający maksymalną widoczność oraz TFV – maszt teleskopowy zapewniający maksymalną widoczność i podnoszenie swobodne, co wraz z przesunięciem ramienia dyszla gwarantuje nieograniczoną widoczność na widły i ładunek. Precyzyjnie sterowane proporcjonalnie funkcje podnoszenia i opuszczania dają operatorowi pełną kontrolę nad ruchem ładunku i wideł.
Dzięki przesunięciu ramienia dyszla operator może iść z boku wózka. Umożliwia to uzyskanie nieograniczonej widoczności i kontrolę wzrokową wideł oraz ładunku, a także ogranicza ryzyko urazu stóp. Na przesuniętym ramieniu umieszczono klawiaturę do wprowadzania kodu PIN. Trzy ustawienia kategorii operatorów zapewniają im dostęp do zakresu osiągów dostosowanych do umiejętności oraz zabezpieczają maszynę przed dostępem osób nieupoważnionych. Sterownik ATC T4 z funkcją zaawansowanych kodów usterek pomaga w szybkim ich usuwaniu. Wąskie i krótkie podwozie o zaokrąglonych narożnikach umożliwia operatorowi pobieranie i ustawianie palet w wąskich przestrzeniach. To szczególnie istotne przy zastosowaniach w produkcji i pracy w ciasnych pomieszczeniach.

Zaokrąglone narożniki ograniczają ryzyko uszkodzenia towaru, a nisko osadzony na krótkim podwoziu zderzak zapobiega urazom stóp. Opcja jazdy z dyszlem w pozycji pionowej to dodatkowa szansa na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Wózek SP został zbudowany modułowo z wykorzystaniem koncepcji wspólnych podzespołów TCM. Dzięki zastosowaniu podzespołów wspólnych z maszynami PLL Piccolo, PSL Solo, PSD Doppio i PSH Alto przestoje są ograniczone do minimum, a współczynnik skuteczności napraw przy pierwszej interwencji – maksymalnie wysoki.

Zastosowanie bezszczotkowego silnika zasilanego prądem przemiennym pozwala na wydłużenie okresów eksploatacji między przeglądami.

Galeria

Zapytaj o produkt