FHB

Elektryczny wózek z przeciwwagą

Elektryczny / 80 V / Max. udźwig do 3.5 t

Elektryczny 4-kołowy wózek widłowy z przeciwwagą TCM serii FHB 80V, to solidny i wytrzymały partner, który zawsze sobie poradzi z każdym zadaniem.

Oferując łatwą i pełną kontrolę nad pojazdem, innowacyjne funkcje wózka gwarantują równocześnie bezpieczną, szybką i wydajną pracę. FHB jest ucieleśnieniem cech idealnego czołowego wózka widłowego z przeciwwagą – niezawodność, trwałość i radzenie sobie z każdym podjętym ładunkiem.

 

Z drugiej strony pojazd wyposażono w udogodnienia sprawiające, że prowadzenie go jest tak komfortowe i łatwe jak to tylko możliwe. Na przykład układ Sensitive Drive System (SDS) adaptując się do prędkości ruchu stopy operatora łagodzi ruszanie z miejsca i zatrzymywanie, co dodatkowo przydaje zwinności. Przyciski sterowania są również intuicyjne, pozwalając na wykonywanie precyzyjnych ruchów za delikatnym dotknięciem przycisku. Nawet układ kierowniczy został zaprojektowany tak, aby ułatwić obsługę urządzenia – koło kierownicy jest doskonale wyważone, ma optymalną wielkość, dając operatorowi delikatną lecz precyzyjną informację zwrotną, skutkującą pewnością wykonywanych przez niego manewrów.

 

Zwinna oś tylna dodatkowo zwiększa użyteczność tego wózka widłowego – tylne koła skręcają się o całe 100 stopni, co oznacza, że pojazd może od razu płynnie zawrócić w miejscu, bez konieczności jazdy na wprost w początkowej fazie manewru. Inne cechy FHB, takie jak np.: mokre hamulce tarczowe, zwiększają bezpieczeństwo operatora i dają gwarancję minimum przestojów. Tak jak w przypadku wszystkich pozostałych wózków widłowych TCM, niezawodność jest kluczową cechą tej maszyny. Modele serii FHB o ładowności od 2,5 do 3,5t oraz wysokości podnoszenia aż do 7 metrów stanowią wartościowe narzędzie do obsługi każdego ładunku.

 

Bardzo niska deska rozdzielcza FHB zapewnia kierowcy wyjątkową widoczność do przodu, od masztu do końcówek wideł. Oczywiście wszystkie najważniejsze elementy sterujące są nadal bardzo widoczne i łatwo dostępne.

 

Istnieje szereg opcjonalnych dodatków, które mogą sprawić, że FHB będzie jeszcze bardziej dostosowany do Twoich potrzeb m.in.: automatyczna redukcja prędkości jazdy i pochylania, ergonomiczny pedał obecności operatora, intuicyjne sterowanie joystickiem, automatyczne centrowanie pochylenia, przełącznik blokady zwolnienia zacisku, boczna wymiana baterii (z wózkiem paletowym lub rolkami), sterowanie dwoma pedałami do przyspieszania do przodu i do tyłu, w pełni luksusowa kabina ze zintegrowanym ogrzewaniem.

Galeria

Zapytaj o produkt